Podporte naše aktivity Konferencia Kompozit Darujte 2% dane
IBAN: SK88 1100 0000 0026 2677 2597 english version

Charakteristika projektu, projekt Cirkus

Blog

Otvorenie komunitnej záhradky na Klokočine

Komunitné Centrum na Nedbalovej 17 sa môže pýšiť krásne zakvitnutou záhradkou. Za myšlienku realizácie vďačíme pracovníkom Programu CIRKUS, ktorí nielen toto dielo navrhli, ale s pomocou klientov ho aj uskutočnili. Realizácia mohla prebiehať vďaka finančnej podpore z Nitrianskej komunitnej nadácie, bez ktorej by myšlienky o záhradke zostali myšlienkami. Príprava záhradky prebiehala dva týždne, počas ktorých sa do prác zapojili nielen ruky pracovníkov, ale i klientov, známych či okoloidúcich neznámych.

Záhradka si zaslúžila aj jej oficiálne otvorenie, ktoré sa konalo 24.06.2018 o 14.00 hod. Napriek nestálemu počasiu sa akcie zúčastnilo približne 100 ľudí. Hlavnou časťou programu bolo prestrihnutie stuhy na počesť otvorenia záhradky, o čo sa postarala Mgr. Ľubica Lachká, ako správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie. O príjemnú atmosféru sa hudobným výberom postaral DJ FONOKRU. Na svoje si prišli mladší i starší, pre ktorých boli pripravené rôzne súťaže alebo samostatné aktivity s cenami, ktoré boli finančne podporené firmou Jaguár či klubom World Jumping Nitra. Kreatívny kútik bol naplno využitý, každý si v ňom mohol vyrobiť svoj originálny odznak, a tak si so sebou domov odniesť niečo na pamiatku. Aktivity pre mladých boli obohatené o florbalový turnaj či lukostreľbu, čím niektoré deti predviedli, čo sa naučili na tréningoch podporených z Nadácie pre deti Slovenska.

Počas celej akcie si mohol každý pochutnať na čerstvo pripravenom občerstvení z dielne Priestory pre tvory, pripraveného rukami dievčat z OZ CUKETA. Sprievodnou aktivitou celého programu bola možnosť zasadiť si svoju bylinku v záhradke, a tak participovať na jej udržateľnosti či starostlivosti. Počas dňa sa každý, kto mal záujem mohol informovať o Združení STORM či o konkrétnych Programoch v infostánku alebo mohol osloviť pracovníkov Združenia s konkrétnymi otázkami.

Realizačný tím vyhodnotil akciu ako úspešnú, avšak vždy je priestor zlepšovať sa. Týmto smerom patrí veľké ĎAKUJEM tímu, ktorý sa postaral o príjemné nedeľné popoludnie a všetkým, ktorí participovali na jeho spestrení.

“Dnešný deň vypálil, tak ako mal.”
(pracovníčka Programu CIRKUS)

“Som milo prekvapený z vysokého počtu ľudí, ktorí dnes prišli.”
(obyvateľ sídliska Klokočina)

“Mám rada komunitné akcie, spájajú ľudí a vytvárajú priateľstvá.”
(pracovníčka Programu CIRKUS)

“Akcia bola príjemným prostredím na strávenie spoločného času s rodinou. Komunitné centrum je spestrené krásnymi farbami, bylinkami, zeleninou a ovocím. Vyzerá to tu oveľa lepšie.”
(obyvateľka sídliska Klokočina)

"Podobné projekty by nemohli vznikať bez stálej podpory nadácií a donorov. Vybudovaná komunitná záhradka bude každým rokom rásť a kvitnúť, čím nám bude pripomínať, že všetko sa dá, ak sa ľudia spoja."
(koordinátor Programu CIRKUS)

Autorka: Mgr. Katarína Kršiaková, Sociálna pracovníčka v NPDM CIRKUS

Združenie STORM je členom Platformy MVO v oblasti drog

Združenie STORM je členom Platformy MVO v oblasti drog

Podporujú nás: Nadácia Orange, Nadácia SPP, Intenda, MINV SR, Nadácia pre deti Slovenska, Úrad vlády SR, Nitriansky a Trnavský samosprávny kraj Nadácia Orange Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky Nadácia pre deti Slovenska Nitriansky samosprávny kraj Trnavský samosprávny kraj www.isgdent.com/ Úrad vlády SR IA MPSVR SR Operačný program Ľudské zdroje Hodina deťom Nadácia Granvia Nitrianska komunitná nadácia Erasmus Plus Nitra Deň prohuman.sk isexshop.sk kondomshop.sk EEA Grants Norway Grants Kto pomôže Slovensku Nadácia otvorenej spoločnosti mesto Nitra mesto Sereď mesto Trnava Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Ministerstvo zdravotníctva Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Nadácia Pontis Reckitt Benckiser Slovensko Bodka Nadácia Tatra banky Nadácia Eset Sananim Občianske združenie Prima Občianske združenie Odyseus Priestory pre tvory Nadácia SPP
Ochrana osobných údajov Verejné obstarávanie