https://www.high-endrolex.com/50

https://www.high-endrolex.com/50

Združenie STORM - Ako nám Pražiareň Veľké Zálužie odľahčuje fungovanie v nezisku?

O nás / Blog

Ako nám Pražiareň Veľké Zálužie odľahčuje fungovanie v nezisku?

Sedíme v kancelárií, každý zahľadený do svojho monitora. Ťukanie klávesníc, dumanie nad písaním. Práca v našom združení nie je len o „výkone v teréne“. Je to veľa skrytej, až neviditeľnej  administratívy, plánovania, vyhodnocovania, schvaľovania. Veľa stretnutí, porád, supervízií, intervízií.  Všetko bez čoho by sme neexistovali 20 rokov. Všetko bez čoho, by sme sa nemohli rozvíjať, napredovať, zlepšovať.
Samozrejme – nie všetko je zábava, nie všetko nám dáva zmysel, nie všetko je ľahké a jasné. Prekážky, ktoré musíme zdolávať sú často plné byrokracie, ktorá vyčerpáva – psychicky i fyzicky. Skúste niekedy dva dni v kuse kopírovať desiatky bločkov či kontrolovať stovky položiek. Alebo len spraviť inventúru triliónu kreatívnych pomôcok. Alebo si dať koordinátorsku poradu a stráviť na nej 6 hodín (lebo veď 4 programy a kopec iných „prevádzkových maličkostí“).
Ale to čo je skvelé na tomto našom „svete za oponou“ – sú rozhovory, vtípky, smiech pre odľahčenie situácie. Zdieľania myšlienok i osobných zážitkov. A pričom lepšom sa to môže diať ešte spontánnejšie ako pri skvelej káve?
 Je to rituál, ktorým mnohí z nás začínajú deň v kancelárií. Je to príjemný moment kolegiality, keď ti kávu kolega spraví podľa tvojho gusta. 

Je to chvíľa, ktorá ťa zahreje – doslova – keď sa vraciaš z terénu.  

Je to povzbudenie, keď do večera riešiš vyúčtovania.

Tí, ktorí pracujete v nezisku – to asi dôverne poznáte. A my sa veľmi tešíme, že tieto kávové okamihy  môžeme zažívať vďaka Pražiarni Veľké Zálužie, ktorá chápe, že s dobrou kávou ide všetko akosi ľahšie. Aj naša práca. Pozývame.


PS. Aj Pražiareň Veľké Zálužie vie vyštartovať do terénu a rozviesť vám nad 500g kávičky v rámci Nitry úplne zadarmo!

https://www.high-endrolex.com/50